Suyu شبیه ساز جدید نینتندو سوییچ

Suyu شبیه ساز جدید نینتندو سوییچ

سازندگان شبیه ساز Suyu امیدوار هستن که مورد خشم نینتندو قرار نگیرن !

 

چند هفته قبل بخاطر پیگیری قانونی نینتندو (Nintendo) شبیه ساز Yuzu که امکان تجربه ی بازی های نینتندو رو روی سایر پلتفرم ها فراهم می کرد از دسترس خارج شد . این اتفاق با توجه به سابقه ی نینتندو (Nintendo) در محافظت از آی پی های (IP) خودش قابل پیش بینی بود . اما به نظر میرسه یک شبیه ساز دیگه قصد داره تا جایگزین Yuzu بشه و عملا راه اون رو ادامه بده و سازندگان این شبیه‌ساز جدید به دنبال راه هایی برای پیش گیری از اقدام قانونی نینتندو هستن .

این شبیه ساز جدید Suyu نام داره که با سورس کد های (Source Code) Yuzu ساخته شده و سازندگان اون امیدوارن که Suyu رو به محبوب‌ترین شبیه‌ساز بازی های نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) تبدیل کنن . هرچند این شبیه ساز هنوز کاملا آماده ی انتشار نیست.

شاید این سوال براتون پیش بیاد که آیا این برنامه هم توسط نینتندو متوقف میشه ؟ جواب دادن به این سوال کار راحتی نیست اما طبق اطلاعاتی که منتشر شده سازندگان این برنامه با یک گروه حقوقی در این باره مشورت کردن و وضعیت حقوقی این برنامه تا حدی نامشخص به نظر میرسه .

 

تفاوت شبیه ساز Suyu

البته لازم به ذکره که بین شبیه ساز های Suyu و Yuzu تفاوت‌هایی وجود داره و  تیم پشتیبانی این برنامه از اشتباهات Yuzu درس گرفتن . از اتهامات اصلی ای که بر ضد برنامه ی Yuzu مطرح بود میشه به موارد زیر اشاره کرد: راهنمایی قدم به قدم راه اندازی و نصب نسخه های غیرقانونی بازی ها ، درآمد زایی از این روش و پیشنهاد به تجربه ی بازی ها بدون رعایت قوانین کپی رایت .نکته ی مهم اینه که ویژگی های بالا در Suyu دیده نمیشه .

علاوه بر این تغییرات کاربران شبیه ساز Suyu برای دسترسی به هر بازی نیاز به کد خرید و فعالسازی دارن ولی با این حال نمیشه مطمعن بود که این کدها از طریق منابع قانونی و اصلی به دست اومده باشن .

 

همونطور که قبلا گفته شد این شبیه ساز در حال حاضر در دسترس عموم قرار نگرفته و مدتی تا انتشار رسمی اون باقی مونده و سازندگان به دنبال راهی برای عبور از موانع قانونی احتمالی هستن و باید دید در آینده چه سرنوشتی در انتظار این برنامه خواهد بود . اما با پیروزی ای که به تازگی تیم حقوقی نینتندو (Nintendo) در برابر برنامه های شبیه ساز به دست آوردن احتمال پیگیری و جلوگیری از انتشار برنامه ی Suyu وجود داره .