Mario VS Donkey kong بازسازی‌ای دیگر از عناوین کلاسیک نینتندو

Mario VS Donkey kong بازسازی‌ای دیگر از عناوین کلاسیک نینتندو

 ریمیک بازی Mario VS Donkey Kong ، بازسازی ای جدید از عناوین کلاسیک نینتندو

در یک سال گذشته شاهد انتشار ریمیک ها و بازسازی عناوین خاطره انگیز متعددی بودیم که از بین اونها میشه به Metroid Prime Remastered  و Super Mario RPG Remake اشاره کرد که بازخوردهای فوق العاده ای بین طرفدراها داشتن .

نینتندو در طی سال ها موفق به انتشار عناوین First Party بسیاری شده ، اما این شرکت این بار تصمیم گرفته که در فاصله ی کمتر از یکسال تا انتشار Switch 2 به سراغ بازی های کلاسیک و عناوین دوست داشتنی گذشته بره که با استقبال شدید طرفدارها و گیمرهای قدیمی همراه بوده . یکی از این عناوین که به شکلی غیر منتظره معرفی شد Mario VS Donkey Kong بود که نسخه ی اصلی اون حدود بیست سال پیش برای کنسول Game Boy و در ژانر پلتفورمر (Platformer) عرضه شده بود .

 

گیمپلی Mario VS Donkey Kong

 

گیم پلی این بازی به گونه ای هست که پلیر باید از سکوها و موانع موجود در مسیر عبور کنه و عروسک هایی که به شکل Mario هستن رو به دست بیاره . هر بار بعد از گذشت 6 مرحله باید از عروسک هایی که جمع آوری کردید کمک بگیرید و اونهارو برای رسیدن هدف راهنمایی کنید که در انتهای این بخش در یک Boss Fight در نقش Mario به مبارزه با Donkey Kong می پردازید .

 

نسخه ی اورجینال که درسال 2004 برای کنسول Game Boy Advance رونمایی شد با نقدهای بسیار مثبتی روبه رو بود . منتقد ها شباهت این بازی به عناوین Arcade و همینطور امکان تجربه ی این سبک بازی ها در کنسول های دستی رو تحسین میکردن . البته در اون دوران از پایین بودن درجه سختی و استفاده از تیزر متفاوت و نامرتبط به سایر عناوین سری Donkey Kong به عنوان نکات منفی این بازی یاد شد .

 

تا به حال نینتندو در پروسه ی بازسازی ها تاکید زیادی بر وفاداری به نسخه های اصلی داشته و تا حد امکان سعی شده تا از تغییر ساختار اصلی بازی جلوگیری بشه . با این وجود شاهد نوآوری و اضافه شدن مراحل جدیدی در بخش داستانی بازی هستیم . در این ریمیک برای اولین بار حالت COOP و همینطور درجه سختی Casual به بازی اضافه شده که Checkpoint های متعددی رو در بین مراحل ایجاد میکنه و با هدف ساده کردن بازی برای مخاطب های خردسال طراحی شده .

تمامی این ویژگی ها برای تجربه ی دوباره ی Mario VS Donkey Kong کافی هستن و همگی امیدواریم که شاهد بازسازی های بیشتری در صنعت گیم باشیم تا خاطرات گذشته رو برامون زنده کنن.